תדלוק

תדלוק ממוחשב – מה זה אומר

כשאנו מגיעים לתחנת דלק מהיר יותר מבעבר. במקום להגיע לאותו מוכר שנמצא בחנות הנוחות או לחכות שהמתדלק ייגש אלינו אנו יכולים לתדלק תוך פחות מדקה והכול נעשה באופן ממוחשב לחלוטין. מה זה בדיוק תדלוק ממוחשב ומה היתרונות שלו? והאם יש לו גם חסרונות?

מהו תדלוק ממוחשב?

את המחשבים שיש בתחנת הדלק אנו מכירים משכבר הימים. גם לפני עשר ועשרים שנים היינו יכולים לראות אותם כאשר הדרך השנייה לתדלק היא פשוט לספור את הליטרים שנכנסים לרכב וזה דבר שלא קרה כבר כמה עשורים. תדלוק ממוחשב הוא למעשה זה שהפך את תחנות הדלק לנגישות יותר וכיום הוא עולה דרגה. לא רק שניתן לשלם באשראי, ניתן גם למדוד את הוצאות התדלוקים שלכם באופן מפורט למדי ובנוחות שיא. תדלוק ממוחשב מתבצע באמצעות כרטיס מיוחד אך יכול להיות גם באמצעות שבב לדלקן.

כיצד מתבצע תדלוק ממוחשב?

  • התדלוק הממוחשב מתבסס על כך שהדלק שנכנס אל מיכל הרכב נספר ולמעשה התשלום יורד מכסף שנטען, אך יש גם אפשרות לחבר ישירות את כרטיס האשראי. מה היתרון בפעולה הזו? ניתן לראות כמה בדיוק תדלקתם החודש וכך תוכל לעקוב יותר טוב אחרי ההוצאות של הילדים או של כל בני המשפחה האחרים, של העובדים וכולה. לתדלק בצורה הזו נוחה הרבה יותר בעיקר כאשר הוצאות הדלק גבוהות מאוד.
  • צריכת דלק בצורה כזו יעילה מאוד אך מתאפשרת גם עם התקן דלקן. ההתקן מתחבר מסביב לפיית הדלק וכך אין צורך אפילו להזין פרטים. כל מה שצריך לעשות הוא להכניס את המשאבה אל מיכל הדלק והפייה לבד כבר תתאפס על כל הנתונים. לתדלק בצורה מתקדמת כזו ללא ספק הפכה להיות נוחה מאוד ולא רק בקרב מעסיקים ורכבי חברה.

האם יש טעויות בצריכת דלק כזו?

ברגע שהמחשבים נכנסו לתחנות הדלק יש גם בעיות שצצו כמו כל תוכנת מחשב שיכולה לגלות בעיות. הבאגים שקורים לצרכנים רבים יכולות להרגיז מאוד ולפי ההערכות, רוב הטעויות בכלל לא מתגלות. הבעיה הנפוצה ביותר היא שפיית הדלק כבר הפסיקה לתדלק אך התוכנה עדיין סופרת את הדלק שמגיע עד לקצה הפייה וזו רק דוגמה נפוצה אחת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *