פיצויים לאחר תאונות דרכים

בכל הנוגע לתאונות דרכים בישראל, המצב רחוק מלהיות מושלם! מדינת ישראל נחשבת במספר ה 20 ברשימת המדינות בהן מתקיים מספר רב של תאונות דרכים, בעוד שהמלחמה אחר אכיפת חוקי הנהיגה וצמצום תאונות, אינה נגמרת!
אם מצאתם את עצמכם מעורבים בתאונת דרכים, הרי שכעת לאחר קבלת הטיפול הראשוני, יש לדעת כיצד פועלים על מנת לקבל את הפיצויים הדרושים לאחר המקרה.
פיצויים כאלה אשר ניתנhם על ידי חברות הביטוח או הביטוח הלאומי: יעזרו לכם להתאושש פיזית ונפשית מהתאונה, כמו גם שהם ייסעו לכם לקבל את הטיפול ההולם לאחר תאונת דרכים.

כיצד פועלים כדי לקבלת את הפיצוי המקסימאלי לאחר תאונה?

תאונות הדרכים הן דבר שלא כדאי לעבור או לעסוק בו, אך אם נקלעתם לתאונה, חשוב להקפיד על ביצוע פעולות שיעזרו לכם למקסם את הפיצויים הכספיים שמגיעים לכם לאחר המקרה. אז מה צריך לעשות?

קבלת טיפול רפואי בראשית יש לקבל טיפול רפואי ולהתפנות בעת הצורך מיד לאחר התאונה, אל בית החולים. התפנו אל בית החולים בעזרת אמבולנס וזאת לקבלת טיפול רפואי ראוי. לאחר הטיפול יש לשמור על כל המסמכים הרפואיים שמסכמים את תוצאות הבדיקה ואת סוג הטיפול שקיבלתם או שתצטרכו לקבל בהמשך.

חשוב לדעת כי בעת תאונה יש להתפנות בזמן קצר אל בית החולים ולא לאחר כמה ימים וזאת כדי שהגשת התביעה שלכם מול חברת הביטוח תהיה נכונה ולא יתגלו בה פריצות בנוגע לצורך שלכם בקבלת טיפול.

תיעוד ובדיקת כאבים – בשלב הבא כדאי כי תפנו לעורך דין או שתגישו את התביעה שלכם באופן עצמאי מול חברת ביטוח הרכב או לביטוח לאומי. כעת תצטרכו להוכיח כי בשל התאונה נוצר מצב רפואי שדורש טיפול. כדי לעשות זאת יש להציג רצף מסמכים רלוונטי שמתעדים את פנייתכם לקבלת טיפול. שימו לב כי ההיסטוריה הרפואית שלכם מעידה על רמת הכאב ומתארת חוות דעת של רופאים מומחים. דעו כי על יום אשפוז בעת תאונה החוק פיצוי של כ-300 שקלים. עוד תוכלו לקבלת פיצוי על הפסד השכר בהתאם לשכר הממוצע במשק .

פנייה אל המוסד לביטוח לאומי – חשוב להבין כי המוסד לביטוח לאומי מאפשר גם הוא פיצוי על נזקים פיזיים שנוצרו בעת תאונת דרכים בדרך לעבודה. לכן יש לפנות אל נקודת שירות הפועלת באזורכם ולמלא מסמכים וטפסים להגשת תביעה לביטוח לאומי.
פנו לפני התביעה אל עורך דין ביטוח שיוכל לסייע לכם לקבלת פיצויים לאחר תאונת דרכים שיהיו ראויים עבורכם.

הבינו מה מציעות לכם חברות הביטוח – אם קיבלתם הצעה לשיפור ופיצוי מחברת הביטוח, רצוי לא לחתום על טפסים לפני שתתייעצו עם עורכי דין מומחים. חשוב לא להתפשר מהר ולדעת מתי מציעים לכם את הסכום המרבי. בכך תוכלו לטפל ברכבכם שנפגע וגם בבריאות שלכם.

חשוב לדעת כי גם אם נמצאתם אשמים בתאונה עדיין מגיעים לכם פיצויים מחברת הביטוח וזאת תוך זכאות לפיצויים על ידי תביעת ביטוח חובה. בכך תוכלו לכסות נזקים פיזיים וטכניים בעת הצורך.