ליפט למוסך

סוגי ליפטים למוסך

ליפט – סימן ההיכר של כל מוסך רכב

ככל הנראה כשאתם חושבים על מוסך לטיפול ברכבים אתם מיד מדמיינים מולכם ליפט. הליפט זכה לסימן ההיכר של מוסכים רבים ובלעדיו אף מוסך לא יהיה מושלם בלעדיהם. הליפטים משמשים להרמה של רכבים כך שהמוסכניק יוכל לראות את "הקרביים" של הרכב וכך יוכל ולהחליף חלקים לפי הצורך, לאבחן ולטפל בבעיות. הגישה אל הרכב פשוטה הרבה יותר כאשר עובדי המוסך יכולים להיות מתחת לרכב עם כל גופם, כך כל פעולה פשוטה ביותר כמו הברגה או הוצאת חלק הופכת לקלילה לעומת טיפול ברכב ללא ליפט. יש סוגי ליפטים רבים וכל אחד מתאים לשימוש אחר לפי אפשרויות העמסה לפי משקל ועד מנגנונים שונים.

ליפט למוסך

אלו סוגי ליפטים קיימים במוסכים?

• ניתן למצוא כמה וכמה סוגים של ליפטים למוסך כאשר הם מחולקים לפי סוגי מנגנונים ועומסים אפשריים. מבחינת המשקל שאפשר להעמיס על הליפט, ניתן למצוא מגוון רחב של ליפטים החל משלוש טונות ועד לחמישים טונות. מוסך שמתעסק עם רכבים פרטיים צריך ליפט שמסוגל להרים שלושה טונות כך שרכב פרטי ששוקל בין שתי טונות לשתי טונות וחצי יוכל להיות מטופל כראוי ובבטחה. לרכבים גדולים יותר כמו טנדרים או רכבי שטח יש צורך בליפטים שמרימים עד שש טונות כאשר לאוטובוסים ומשאיות יש ליפטים מיוחדים ועצומים שמסוגלים להרים עד חמישים טונות.

• ישנם ליפטים שפועלים על ידי מנגנונים הידראוליים. מנגנונים אלו פועלים בלחץ והם אינם חשמליים ופועלים לפי חוקי הפיזיקה, ממש כמו המכשיר שמוכר יותר בביקור בפנצ'ריות, כאשר לחיצה עם כף הרגל מרימה את הרכב כולו כדי שיוכלו להחליף גלגל. כך פועלים הליפטים המכניים בקלות אם כי היום כבר יש ליפטים חשמליים שמבצעים עבודה מהירה ויעילה יותר. הליפטים פועלים בלחיצת כפתור והם מדויקים יותר ונוחים יותר לעבודה.

ליפטים ניידים: קדמת הטכנולוגיה

אחת ההמצאות היותר חדשות שראה עולם תיקון הרכב הם הליפטים הניידים. ליפט נייד ניתן למקם היכן שרוצים והוא קטן יחסית ובעל גלגלים, וניתן להרים איתו רכבים בדרך כלל עד שלוש טונות. לאחר הרמת הרכב מפעיל הליפט יכול לבחור אם לנעול את הבלימה וכך יהיה ניתן לקבע את הרכב בגובה המבוקש או להזיז את הרכב למיקום אחר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *