חוות דעת בוחן תנועה

חוות דעת בוחן תנועה לבית המשפט

יכול להיות שאת חוות הדעת המשפטיות אתם מכירים בעיקר מנושאים רפואיים אך למעשה יש עוד מומחים רבים שיכולים להכריע את גורלם של התובעים או הנתבעים, כאשר ההשלכות לעתים חמורות יותר מאשר עניינים רפואיים. חוות דעת בוחן תנועה היא אחת מהגורליות ביותר וזה הזמן להבין מדוע.

חוות דעת בוחן תנועה

מהי חוות דעת בוחן תנועה ומתי היא מוגשת?

חוות דעת של בוחן תנועה נועדה לפתור מצב בו לא ידוע מי היה הגורם לתאונה או כאשר יש חשד כלשהו שיש להפריך. חוות דעת זו יכולה להיות מוגשת במגוון רחב של מקרים: יכול להיות שבוחן התנועה המשטרתית הוא זה שסיפק את חוות הדעת בכתב התביעה נגד נהג מסוים, יכול להיות שאדם מסוים תבע אדם אחר והציג חוות דעת משלו ויכול גם להיות שהנהג שנתבע סיפק חוות דעת נגדית שתוכיח אחרת. בחוות הדעת מתבצע שחזור של תאונת הדרכים ומסופקים כל הפרטים וההוכחות האפשריות, מה שלעתים יוצר מצב של חוות דעת מול חוות דעת מה שמצריך בחינה מעמיקה להכרעה.

באלו גורמים מתחשב בוחן התנועה?

  • כדי לכתוב חוות דעת בוחן תנועה חייב לקחת בחשבון את כל הנתונים כאשר תחילה הוא צריך לשמוע את העדויות של האנשים בשטח ואת הגרסאות של הנהגים. כמובן שאת כל אלו הוא צריך לקחת בערבון מוגבל מחשש להטיה מכוונת של האמת וסובייקטיביות לא מאומתת.
  • בוחן התנועה חייב לקחת בחשבון גם את מצב הרכב. יש להתייחס לממצאים מוכחים כמו למשל מצב הצמיגים, בחינת מערכות הרכב, בחינת מיקום הפגיעה, סימני צמיגים על הכביש, תמונות שצולמו מיד לאחר זירת האירוע, בחינת מצלמות מהירות או מצלמות וידאו באזור וכן הלאה. אלו הם ממצאים מוכחים יותר שלפיהם ניתן לשלול או להוכיח טענות.
  • יש להתחשב גם במזג האוויר. חשוב לזכור שחוות דעת בוחן תנועה צריכה להתחשב בכל נתון שיכול להשפיע אפילו במידה קטנה, כאשר ברור כי מזג האוויר הוא פרמטר משמעותי בגרימת תאונות או החמרה שלהן. כמו כן יש להתחשב בשאר תנאי השטח כמו המתאר שבו התרחשה התאונה, המבנה הטופוגרפי שלו, שדה הראייה ברגע התאונה ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *