חדשות רכב

חדשות מעולם הרכב

מאז היינו ילדים שמענו סיפורים רבים על חדשות רכב ועל המכוניות שיהיו לנו בעתיד. חלקם היו נראים לנו דמיוניים ממש. אך למרבה הפלא, חלק מכל אותן נבואות מתחילות להגשים את עצמן. בשנים האחרונות התחלנו לפגוש יותר ויותר כלי רכב היברידיים שהם מהווים בשורה של ממש לכל עולם הרכב. אמנם מדובר בתופעה שהיא עדיין בחיתוליה והיא עדיין לא הפכה להיות לנחלת הכלל, יש לכך סיבות כפי שנפרט בהמשך. אך נראה שלא ירחק היום והמכוניות הללו יכבשו כליל את הכביש. מי בכלל יצטרך את תחנות הדלק?

רכב היברידי – נעים להכיר!

הרכב ההיברידי הוא רכב שפועל מכוח החשמל. המכונית החשמלית כבר יוצרה למעשה במאה העשרים אך נתקעה שם. היא לא הצליחה להתקדם לעבר פסי הייצור המסחריים. רק לאחר שהפרויקט העוסק בהטמעת חדשות רכב חשמלי החל לעלות למודעות הציבור ולקרום עור וגידים, התחיל הדבר להתקדם קצת יותר מהר.

מה יש ברכב ההיברידי לעומת כלי הרכב הרגיל? הרכב ההיברידי מכיל שני מנועים. מנוע אחד חשמלי והשני הינו מנוע רגיל מבנזין.

בשביל מה זה טוב?

בכל מכונית וכלי רכב רגיל מתבזבזת הרבה מאוד אנרגיה לחינם. ברכב ההיברידי הופכת אותה אנרגיה לחשמל. כך אנחנו מרוויחים שני דברים, גם חיסכון בצריכה של הדלק וגם הורדה משמעותית בפליטה של רעלים מזיקים לסביבה.

העולם כיום מעודד מאוד את השמירה על איכות הסביבה והיא כבר לא נחשבת למלחמתם הבלעדית של 'הירוקים'. מסיבה זו אנו רואים את העידוד של הרבה מדינות בעולם לרכישת רכב כזה. העידוד מתבטא בהורדת מס הרכישה ועוד הטבות שונות כמו חנייה חינם המתאפשרת באזורים מסוימים עבור כלי רכב חשמליים.

חדשות רכב

מי מתנגד להתפתחות בתחום הרכב ההיברידי?

אם זה כל כך טוב, למה זה מתקדם כל כך בעצלתיים? הסיבה היא ההתנגדות הקשה של חברות הנפט שלא מסכימות עם השינוי שעלול לפגוע בהם קשות. חברות הנפט הן בעלות השפעה חזקה מאוד על העולם הפוליטי ובכוחם לעצור את ההתקדמות בתחום ההתפתחות של הרכב ההיברידי.

אך הדבר לא יצליח להם לאורך זמן. לא ייקח מידי הרבה זמן ומנועי הבנזין יחלפו כליל מהעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *