בעיות ברכב

בעיות נפוצות ברכבים קטנים

רכב קטן יכול להיות מלא ביתרונות אך גם יש לו לא מעט חסרונות. הרכבים הקטנים אמנם נהדרים למציאת חנייה והם צורכים הרבה פחות דלק, הם מתאימים לצעירים או לסטודנטים והם יכולים להיות נפלאים גם בעיצוב המודרני שלהם. הבעיה היא שבדרך כלל הם זולים ופחות אמינים ויש בהם כמה בעיות מעצבנות במיוחד. אלו הן הבעיות הכי נפוצות, כולל דרכי הפתרון שלהן.

שכפול מפתחות או קריאה למנעולן

יכול להיות שזו הדלת שלא נפתחת כי המנגנון פשוט התקלקל ויכול להיות שזה המפתח שנתקע, לעתים זה דווקא השלט הרחוק ולעתים האימובילייזר אך רק מנעולן רכב מקצועי יוכל לעזור לכם. מערכת הפתיחה של הדלת יכולה להתקלקל בגלל שלל סיבות כאשר צריך לבחון מה בדיוק הבעיה ואז להבין כיצד צריך לפתור אותה. אם מדובר בשלט הרכב, רק שכפול שלו יוכל לעזור כי יכול להיות שהמגעים נהרסו. אם מדובר בדלת עצמה יש צורך בתיקון מעמיק יותר ואם מדובר במפתח שלא נכנס היטב, השכפול יוכל לעזור. גם במקרה והמפתח נאבד, וזה יכול לקרות, עותק נוסף יכול להציל אתכם.

מוט הילוכים מרעיש

מוט ההילוכים הוא אחד מהחלקים הכי חשובים של הרכב והוא יכול להיות גם מסוכן ולא רק לא נוח. המוט הוא זה שמעביר את ההילוכים ומקשר למעשה בין הגלגלים לבין המנוע, ועל ההמצאה הזו אין צורך לפרט. הבעיה היא שנוזל ההילוכים לעתים לא מתמלא במידה הנכונה או שיש דליפה מסוימת שצריך לטפל בה. הבעיות האלו נפוצות מאוד בכל רכב וגם ברכבים קטנים, כאשר לרוב מדובר ברכבים ידניים אם כי רוב המכוניות החדשות כבר מיוצרות בגרסה האוטומטית. בעיה זו חייבת להיפטר במוסך מקצועי שיאבחן מה הבעיה ומדוע קרתה, ויציע טיפול הולם.

בעיות בגלגלים

בעיות בגלגלים ובצמיגים נפוצות בעיקר ברכבים קטנים ויש לכך שתי סיבות ראשיות: הסיבה הראשונה היא שמדובר ברכבים שלא מתאימים לעבירה בכל מקום. אם תנסו לעבור עם הרכב הקטן שלכם בכביש עפר כלשהו תגלו שזו הייתה טעות והרכב, או יותר נכון הגלגלים, פשוט לא עמדו בזה. הסיבה לכך היא שהגלגלים מתאימים לרכבים ולכן הצמיג עצמו ייפגע בצורה אנושה אפילו שהרכב יחסית קל. הסיבה השנייה היא שעל רכבים כאלו נוסעים בדרך כלל צעירים, חסרי מושג בענייני צמיגים ויש לומר שלעתים גם חסרי אחריות, ובדיקות תקינות ותחזוקה לא נמצאים אצלם במילון.

המזגן לא פועל? אולי תנקו אותו

מזגן שלא פועל היא אחת הבעיות הכי מעצבנות שיש. היא אמנם לא משפיעה על נסיעת הרכב עצמה אך היא משפיעה על איכות הנסיעה ובכך למעשה כל החוויה שלנו לא נעימה. הרכבים הקטנים הרבה פחות חזקים מרכבים גדולים ולכן המזגן שלהם באופן טבעי יהיה פחות חזק, אך לרוב זה המסנן שנסתם וצריך ניקוי. גשו למוסך ותספרו על הבעיה ושם כבר יציעו לכם את הפתרון המהיר בהתאם לבעיה, כי לעתים מדובר על דליפה בצינור שהיא בעיה קצת יותר עמוקה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *